Logo

Arbitraż – czyli jak przyspieszyć i uprościć rozpoznawanie sporów

Date

Thursday, January 27, 2022

Time

12:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Webinarium będzie szczególnie przydatne dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, szefów działów prawnych oraz prawników wewnętrznych.

Agenda


Postępowanie przed sądem arbitrażowym pozwala na znacznie szybsze rozpoznawanie sporów. W szczególności skomplikowanych sporów dotyczących inwestycji infrastrukturalnych, w tym tych w branży gazowniczej. Pozwala stronom na wybór specjalistów, którzy rozstrzygną powstały spór. Jednocześnie charakteryzuje się prywatnością i poufnością oraz daje stronom możliwość kontrolowania kosztów postępowania.

W czasie webinaru współorganizowanego z Izbą Gospodarczą Gazownictwa przedstawimy Państwu – bazując na naszych ponad 15 latach doświadczenia w obszarze postępowań arbitrażowych – zagadnienia praktyczne, m. in. w jaki sposób sprawnie prowadzić arbitraż, aby skutecznie wykazać w nim rację oraz jak przekonać zespół orzekający do rzadkich argumentów.

Kancelaria JDP jest ekspercką niezależną kancelarią będącą liderem na polskim rynku w zastępstwie procesowym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji infrastrukturalnych. Eksperci JDP wspomagali klientów w sporach toczonych w ramach wielu różnych konfiguracji – np. z podwykonawcami, między konsorcjantami. 

W prestiżowym rankingu firm prawniczych The Legal 500 kancelaria JDP została uznana (w latach 2018, 2019, 2020 i 2021) za Leading Firm (Top Tier) w kategorii Construction/Construction disputes. 


Program:

1. Arbitraż – podstawowe korzyści.

2. Klauzula arbitrażowa – rodzaje i podstawowe elementy.

3. Etapy postępowania arbitrażowego do momentu uzyskania świadczenia.

4. Przyspieszone postępowanie arbitrażowe.


Presenter

Konrad Gortad

Adwokat w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury.

Zajmuje się doradztwem prawnym związanym z realizacją inwestycji infrastrukturalnych, m.in. infrastruktura gazowa, drogowa oraz kolejowa. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje w szczególności reprezentowanie inwestorów i generalnych wykonawców robót budowlanych (w tym skomplikowanych inwestycji w branży LNG) w postępowaniach sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych m.in. w oparciu o regulaminy arbitrażowe ICC, SAKIG w Warszawie, Sądu Polubownego przy PGRP oraz Sądu Arbitrażowego przy SIDiR w Warszawie. Członek Zespołu ds. ustanowienia Kodeksu Dobrych Praktyk IGG.
Presenter

Kancelaria JDP

Jest jednym z liderów w zakresie doradztwa prawnego i zastępstwa procesowego na rzecz wykonawców, inwestorów prywatnych i podwykonawców przy realizacji złożonych inwestycji infrastrukturalnych. Eksperci JDP doradzają w toku realizacji złożonych inwestycji m. in. energetycznych, kolejowych, drogowych, mostowych, gazowych, obiektów użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

Prowadzą kilkadziesiąt precedensowych sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych lub infrastrukturalnych, przyczyniając się niejednokrotnie do kształtowania polskiego orzecznictwa. Uzyskane dzięki prawnikom z kancelarii JDP rozstrzygnięcia miały niejednokrotnie charakter precedensowy i przełomowy z punktu widzenia klientów i całej branży. Otworzyły drogę do wprowadzenia rozwiązań systemowych, usprawniających sytuację na rynku i poprawiających współpracę między zamawiającymi a wykonawcami.

Kancelaria została wielokrotnie wyróżniona w międzynarodowych rankingach Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500 w kategoriach: Construction (Band 1); Public Procurement; Dispute Resolution; Arbitration i Commercial oraz Corporate & M&A.
  • Udział jest bezpłatny.
  • Podanie wszystkich wymaganych danych jest warunkiem uczestnictwa w webinarze.
  • Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane.
Administratorem Państwa danych osobowych jest kancelaria JDP Drapała & Partners sp. j. z siedzibą w Warszawie. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wzięcia udziału w webinarze oraz w celach zgodnych z udzieloną zgodą, pod warunkiem udzielenia zgody. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez Administratora znajdą Państwo w Polityce Prywatności: https://jdp-law.pl/polityka-prywatnosci/